Lyssna

Kontaktuppgifter till Årjängs gymnasieskola och vuxenutbildning

Kontaktuppgifter

Här hittar du kontaktuppgifter till samtliga verksamheter och personal på Årjängs gymnasieskola och vuxenutbildning i Årjäng. Verksamheter och personallista är i alfabetisk ordning.

Administration

Rektor Ane Skoland 0573-14224 0766 22 60 47 ane.skoland@arjang.se
Skoladministratör Sara Bleckberg 0573-14226 0730 50 54 69 sara.bleckberg@arjang.se
Skoladministratör (busskort, inackordering) Anne-Marie Andersen 0573-14226 0702 71 22 15 anne-marie.andersen@arjang.se
Skoladministratör Lotta Gustafsson 0573-14225 0724 56 10 36 lotta.gustafsson@arjang.se
Studie-och yrkesvägledare Maria Bleckberg 0573-14041 0766 22 60 44 maria.bleckberg@arjang.se
Samordnare vuxenutbildningen Maria Bleckberg 0573-14041 0766 22 60 44 maria.bleckberg@arjang.se
Samordnare SFI Catrin Nyrén  0573-14247 0702 19 81 68 catrin.nyren@edu.arjang.se
Samordnare stöd Sara Bleckberg 0573-14241 0730 44 90 93 sara.bleckberg@edu.arjang.se
Kommunala aktivitetsansvaret (KAA) Sara Bleckberg 0573-14241 0730 44 90 93 sara.bleckberg@edu.arjang.se
IKT-pedagog Sonja Lundström 0573-14243 0725 01 75 53 sonja.lundstrom@edu.arjang.se
Bibliotekarie Merete Sörensen 0573-14291 0766 22 61 38 merete.sorensen@arjang.se
Vaktmästare Hans Björnson 0573-13901 0703 28 93 64 hans.bjornson@arjang.se
Skolkurator  Lovisa Öhrman  0573-14262 0724 56 10 35  

 

Elevhälsan

Rektor Ane Skoland 0573-14224 0766 22 60 47 ane.skoland@arjang.se
Studie-och yrkesvägledare Maria Bleckberg 0573-14041 0766 22 60 44 maria.bleckberg@arjang.se
Skolsköterska Karin Axelsson 0573-13822 0766 22 61 66 karin.axelsson@arjang.se
Specialpedagog Lotta Waljestål Åhs 0573-14043 0725 32 56 11 lotta.waljestal.ahs@edu.arjang.se
Skolkurator Lovisa Öhrman  0573-14262 0766 22 60 05 lovisa.ohrman@arjang.se

Gymnasiesärskolan

Rektor Ane Skoland 0573-14224 0766 22 60 47 ane.skoland@arjang.se
Lärare Elisabeth Bystrand 0573-13964 0722 08 49 93 elisabeth.bystrand@edu.arjang.se
Elevassistent Josefine Fagrelius 0573-13964 0722 08 49 93 josefine.fagrelius@edu.arjang.se

Elevassistent

Fredrik Kristoffersson 0573-13964 0722 08 49 93 fredrik.andersson@edu.arjang.se

El- och energiprogrammet

Lärare Thomas Bjerklund 0573-14222 0724 56 10 33 thomas.bjerklund@edu.arjang.se
Lärare Sandra M.Paulsen 0573-14222 0724 56 10 33 sandra.m.paulsen@edu.arjang.se

Fordons- och transportprogrammet

Lärare Morgan Krantz 0573-14228 0724 56 10 37 morgan.krantz@edu.arjang.se

Handels- och administrationsprogrammet

Lärare Anette Eriksson 0573-14239 0722 26 58 34 anette.eriksson@edu.arjang.se
Lärare Louise Johansson 0573-14239 0722 26 58 34 louise.johansson@edu.arjang.se
Lärare Leo Edman-Roos  0573-14249 0730 62 08 04 leo.edman-roos@edu.arjang.se

Introduktionsprogrammet

Mentor/lärare språkintroduktionen Leo Edman-Roos  0573-14249 0730 62 08 04 leo.edman-roos@edu.arjang.se
Mentor/lärare Abira Darwish  0573-14239 0722 26 58 34 abira.darwish@edu.arjang.se
Mentor/lärare Robin Karlsson 0573-14230 0724 56 10 41 robin.karlsson@edu.arjang.se

Samhällsveteskapsprogrammet

Lärare Jenny Knape 0573-14230 0724 56 10 41 jenny.knape@edu.arjang.se
Lärare Mikael Westby 0573-14249 0730 62 08 04 mikael.westby@edu.arjang.se
Lärare Anton Sjöstedt 0573-14249 0730 62 08 04 anton.sjostedt@edu.arjang.se

Vård- och omsorgsprogrammet (college)

Lärare Malin Jonehög 0573-14229 0724 56 10 38 malin.jonehog@edu.arjang.se
Lärare Johanna Nilsson 0573-14229 0724 56 10 38 johanna.nilsson@edu.arjang.se
Lärare Elisabeth Bystrand 0573-13964 0722 08 49 93 elisabeth.bystrand@edu.arjang.se

Vuxenutbildningen

Rektor Ane Skoland 0573-14224 0766 22 60 47 ane.skoland@arjang.se
Samordnare  Maria Bleckberg 0573-14041 0766 22 60 44 maria.bleckberg@arjang.se
Lärare vård-och omsorg Malin Jonehög 0573-14229 0724 56 10 38 malin.jonehog@edu.arjang.se
Lärare vård-och omsorg Johanna Nilsson 0573-14229 0724 56 10 38 johanna.nilsson@edu.arjang.se
Lärare vård-och omsorg Elisabeth Bystrand 0573-13964 0722 08 49 93 elisabeth.bystrand@edu.arjang.se
Lärare barnskötarutbildningen Elisabeth Bystrand 0573-14229 0722 08 49 93 elisabeth.bystrand@edu.arjang.se
Yrkeslärlingar Industri Lars-Erik Lennartsson 0573-14252 0722 33 47 79 lars-erik.lennartson@edu.arjang.se
Yrkeslärlingar Kock Erica Karsson     erica.karlsson@edu.arjang.se

SFI

Samordnare SFI Catrin Nyrén  0573-14247 0702 19 81 68 catrin.nyren@edu.arjang.se
Lärare Lena Adolfsson 0573-14230 0724 56 10 41 lena.adolfsson@edu.arjang.se
Lärare David Afram 0573-14230 0724 56 10 41 david.afram@edu.arjang.se
Lärare Olivia Larsson 0573-14230 0724 56 10 41 olivia.larsson@edu.arjang.se

Särskild utbildning på grundläggande nivå (särvux)

Rektor Ane Skoland 0573-14224 0766 22 60 47 ane.skoland@arjang.se
Lärare Sonja Lundström 0573-14243 0725 01 75 53 sonja.lundstrom@edu.arjang.se
Lärare Elisabeth Bystrand 0573-13964 0722 08 49 93 elisabeth.bystrand@edu.arjang.se

Personallista

Adolfsson, Lena sfi, svenska 0573-14230 0724 56 10 41 lena.adolfsson@edu.arjang.se
Afram, David sfi, engelska 0573-14230 0724 56 10 41 david.afram@edu.arjang.se
Andersen, Anne-Marie Skoladministratör (busskort, inackordering) 0573-14226 0730 50 54 69 anne-marie.andersen@arjang.se
Andersson, Magnus idrott, tyska 0573-14230 0724 56 10 41 magnus.andersson@edu.arjang.se
Axelsson, Karin skolsköterska 0573-13822 0766 22 61 66 karin.axelsson@arjang.se
Bjerklund, Thomas EL-kurser 0573-14222 0724 56 10 33 thomas.bjerklund@edu.arjang.se
Björnson, Hans vaktmästare 0573-13901 0703 28 93 64 hans.bjornson@arjang.se
Bleckberg, Maria samordnare vux, syv 0573-14041 0766 22 60 44 maria.bleckberg@arjang.se
Bleckberg, Sara samordnare stöd,KAA 0573-14241 0730 44 90 93 sara.bleckberg@edu.arjang.se
Bystrand, Elisabeth lärare gysär och särvux 0573-13964 0722 08 49 93 elisabeth.bystrand@edu.arjang.se
Abira Darwish  matematik, No-kurser 0573-14239 0722 26 58 34 abira.darwish@edu.arjang.se
Edman-Roos, Leo språkintroduktionen, handelskurser 0573-14249 0730 62 08 04 leo.edman-roos@edu.arjang.se
Eriksson, Anette matematik, handelskurser 0573-14239 0722 26 58 34 anette.eriksson@edu.arjang.se
Eriksson, Nickolina svenska som andraspråk grundvux 0573-14249 0730 62 08 04 nickolina.eriksson@edu.arjang.se
Josefine Fagrelius elevassistent 0573-13964 0722 08 49 93  josefin.fagrelius@e
Gustafsson, Lotta Skoladministratör 0573-14225 0724 56 10 36 lotta.gustafsson@arjang.se
Hultman, Terese engelska, religion 0573-14249 0730 62 08 04 terese.hultman@edu.arjang.se
Johansson, Louise handelskurser,elevassistent, särvux/gysär     louise.johansson@edu.arjang.se
Jonehög, Malin R. vård-och omsorgscollege 0573-14229 0724 56 10 38 malin.jonehog@edu.arjang.se
Karlsson, Robin naturkunskap, geografi, historia 0573-14230 0724 56 10 41 robin.karlsson@edu.arjang.se
Knape, Jenny svenska, mediakurser 0573-14230 0724 56 10 41 jenny.knape@edu.arjang.se
Krantz, Morgan fordonskurser 0573-14228 0724 56 10 37 morgan.krantz@edu.arjang.se
Kristoffersson, Fredrik elevassistent 0573-13964 0722 08 49 93 fredrik.andersson@edu.arjang.se
Larsen, Yexys spanska     yexys.larsen@edu.arjang.se
Larsson, Olivia sfi 0573-14230 0724 56 10 41 olivia.larsson@edu.arjang.se
Lennartsson, Lars-Erik cad, industrikurser, industilärlingar 0573-14252 0722 33 47 79 lars-erik.lennartsson@edu.arjang.se
Lundström, Sonja IKT-pedagog och särvuxkurser 0573-14243 0725 01 75 53 sonja.lundstrom@edu.arjang.se
Martinsen Paulsen, Sandra EL-kurser 0573-14222 0724 56 10 33 sandra.m.paulsen@edu.arjang.se
Nilsson, Denise elevassistent     denise.nilsson@edu.arjang.se
Nilsson, Johanna vård-och omsorgscollege 0573-14229 0724 56 10 38 johanna.nilsson@edu.arjang.se
Nyrén, Catrin samordnare sfi 0573-14247 0702 19 81 68 catrin.nyren@edu.arjang.se
Ann-Britt Penman sfi 0573-14230 0724 56 10 41 ann-britt.penman@edu.arjang.se
Sjöstedt, Anton samhällskunskap 0573-14249 0730 62 08 04 anton.sjostedt@edu.arjang.se
Skoland, Ane rektor 0573-14224 0766 22 60 47 ane.skoland@arjang.se
Sörensen, Merete bibliotekarie 0573-14291 0766 22 61 38 merete.sorensen@arjang.se
Waljestål-Åhs, Lotta specialpedagog 0573-14043 0725 32 56 11 lotta.waljestal.ahs@edu.arjang.se
Westby, Mikael mediakurser, filosofi 0573-14249 0730 62 08 04 mikael.westby@edu.arjang.se
Widman, Camilla Villemo svenska, relgion, historia, psykologi 0573-14230 0724 56 10 41 camilla.villemo.widman@edu.arjang.se
Lovisa Öhman kurator 0573-14262 0766 22 60 05 lovisa.ohman@arjang.se

 

Skriv ut Dela och tipsa Kommentera sidan

Sidan uppdaterad den 18 augusti 2021